Cz En

Smart Box

wifi router

Výrobce: O2 Czech Republic, a. s.
Realizováno: 2017
Typ: Průmyslový design
Rozsah: Kompletní design

SOUTĚŽ: Czech Design Week 2017
OCENĚNÍ: Zvláštní uznání kurátorů a odborné poroty za produkt

Klient: O2

WiFi router vnímán jako nehezké zařízení s trčícími anténami a rušivě blikajícími LED diodami. Zákazníci ho schovávají ho v klubku kabelů ve skřínce na chodbě, přičemž jeho optimální umístění je v obývacím pokoji. Vývoji O2 Smart Boxu předcházelo určení všech cílových skupin a prostředí, ve kterých bude instalován.

Byl založen na využití inovačních principů jako je jednoduchost, integrace funkcí nebo odstranění negativních vlastností. Nejsledovanější informací je čas. Nejprodávanějším el. zařízením v ČR v roce 2016 byly meteostanice. O2 Smart Box je proto vybaven velkým displejem s aktuálním časem a piktogramy předpovědi počasí a venkovní teploty. Antény jsou uvnitř zařízení a umístěny tak, aby vyzařovaly nejen v horizontální, ale také vertikální rovině. Výsledkem je výrazně lepší pokrytí horních či dolních prostor v domě.

LED diody byly nahrazeny obrazovkami na displeji, mezi kterými lze přepínat jediným funkčním tlačítkem. Tlačítko je naladěné tak, aby při jeho stisknutí nedocházelo k posunutí lehkého zařízení po podložce. Produkt je určen pro široké spektrum uživatelů a je instalován v odlišných prostředích. Cílem proto bylo vytvořit design, který je dostatečně atraktivní na to, aby si ho zákazníci umístili vedle TV v moderním bytě či domě a zároveň dostatečně univerzální, aby obstál v běžných interiérech. Je vybaven bezdrátovou bránou pro ovládání prvků chytré domácnosti. Zákazník si může pomocí aplikace nastavovat WiFi, ovládat světla či topení v domě nebo využívat funkce zabezpečení pomocí bezdrátových čidel.

produktové video O2 1
produktové video O2 2
produktový web O2
tisková zpráva 1
tech ihned