Cz En

Recognoil 3W

Detektor čistoty povrchu

SOUTĚŽ: RED DOT DESIGN AWARD 2023
OCENĚNÍ: Red Dot winner

Přístroj je určen k detekci a měření mastnoty povrchu. Používá se v desítkách průmyslových odvětví před finální povrchovou úpravou lakem pro zjištění čistoty povrchu, stejně tak je využíván v odvětvích, kde je naopak dokonalá mastnota povrchu vyžadována.

Nový Recognoil 3W, který byl vyvinut a navržen pro sériovou výrobu se řadí svojí funkčností v kategorii těchto detektorů mezi technicky nejvyspělejší produkty globálního trhu. Jeho nový design odráží výsledky Inovačního auditu provedeného výrobcem a designérským studiem, výsledkem vývoje je zcela nová koncepce přístroje obsahující konkurenční výhody a design přístroje, který zohledňuje především ergonomii a uživatelský komfort při všech typech měření a při manipulaci.

Design produktu současně odráží vyspělost technologie a jeho vysokou prodejní cenu, která se blíží k ceně osobního automobilu. Mezi nejvýznamnější vylepšení původního produktu patří vedle nové estetické hodnoty zakrytí optické části pro snadnou údržbu a ochranu zranitelných částí detektoru pomocí speciálního skla, vytvoření druhého úchopu se spouští, který nabízí ergonomicky vlídné používání přístroje v extrémních pracovních polohách. Kryt optické části je vybaven kalibračním vzorkem, přístroj nově nabízí užitečné uchycení na stativ a oba uzly sloužící k úchopu jsou ošetřeny silikonovými prvky, které tento zlepšují a poskytují obsluze vyšší komfort při manipulaci s přístrojem.

Mezi další inovace zařízení Recognoil 3W patří především možnost instalace sondy via USB, která umožňuje měření uvnitř tubek nebo v jiných dutinách, hliníkové jádro uvnitř přístroje, které nabízí výrazně lepší odvod tepla od zářičů a tím i podstatné zlepšení výkonu a funkce přístroje, stejně jako napojení přístroje na cloud. 

V roce 2023 byl design a inovace přístroje ohodnoceny mezinárodní porotou soutěže RED DOT AWARD oceněním Red Dot winner

Web výrobce
video z MSV
článek 1