Cz En

LOCUST 904/1004

smykový nakladač

Výrobce: WAY industries, Slovensko
Realizováno: 2021
Typ: transport design
Rozsah: Inovace a design exteriéru a interiéru

SOUTĚŽ: RED DOT DESIGN AWARD 2023
OCENĚNÍ: Best of the Best

Klient: LOCUST

Komplexní design stroje pro slovenského výrobce Way Industries. Tato společnost má u nás a na Slovensku v oblasti smykem řízených nakladačích výsadní postavení.

Stroj se využívá v řadě odvětví jako je stavebnictví, zemědělství, lesnictví apod. Nová generace nakladačů Locust byla vyvinuta na základě výstupů z inovačního auditu. Design stroje byl vytvořen primárně s ohledem na komfort zákazníka a elementární technologické postupy pro výrobu rámu a karoserie. Výsledkem vývojového procesu je kromě vytvoření nové estetické hodnoty zcela nová koncepce stroje, kterou představuje téměř desítka vylepšení a konkurenčních výhod. Mezi ně primárně patří snadný přístup k základním servisním uzlům nebo integrace tanků s palivem do rámu stroje.

Postranní boxy, jejichž kontura také umožňuje instalaci kolových pásů do těžkého terénu současně nabízejí lepší nasávání vzduchu pro chlazení motoru. Přístup do prostoru motoru pro servis a údržbu je díky kombinací dvou dveří velmi velkorysý. Kabina je snadno odklopná díky ergonomicky umístěnému madlu v horní části světelné rampy kabiny. Mezi benefity interiéru kabiny patří vedle o 14% lepšího výhledu, což je jedním z klíčových parametrů smykem řízeného stroje, například přehledná distribuce ovládacích prvků, nová cirkulace vzduchu s odmlžování skel a klimatizační jednotkou, integrace LCD infotainmentu, couvací kamery či USB.

V roce 2023 byl design a inovace nakladače ohodnoceny mezinárodní porotou soutěže RED DOT AWARD oceněním Best of the Best. To je nejvyšší možné ocenění v kategorii.

Web výrobce
Prezentační video 1
Prezentační video 2
Články o stroji