Cz En

LOCUST 904

smykový nakladač

Výrobce: WAY industries, Slovensko
Realizováno: 2021
Typ: transport design
Rozsah: Inovace koncepce nakladače a design exteriéru a interiéru

Klient: LOCUST

Komplexní řešení designu smykového nakladače pro slovenského výrobce WAY Industries.

Jak asi každý ví, slovenský výrobce Way Industries má u nás ve smykem řízených nakladačích výsadní postavení.  Jako silný hráč na slovenském a českém trhu disponuje prostředky a zázemím, aby si mohl dovolit do sériové výroby přivést něco nového.

Přestože stroj vychází z osvědčené konstrukce oblíbeného typu 903, společné designové prvky byste hledali marně. Málokdy se vidí, aby design tak sebevědomě následoval funkci.

Konstruktéři s designéry kladli zvláštní důraz na výhled z kabiny který je jedním z klíčových parametrů stroje. Díky novému designu výložníku docílili rozšíření zorného pole o 20 cm směrem dolů. Celkově se tak viditelnost zlepšila o 14 %.

Finální verze má právě ony boxy, které slouží k usnadnění pravidelné údržby. Pravý box ukrývá výsuvný vzduchový filtr, baterii s odpojovačem a tankovací hrdlo palivové nádrže, zatímco pod krytem levého boxu nalezneme ventilátor přídavného chlazení hydraulického oleje, nádržku kapaliny do ostřikovačů a otvor pro dolévání hydraulického oleje.

Pokud byste chtěli vědět, kam se poděly nádrže na hydraulický olej a palivo, vězte, že jsou nyní zabudované přímo do rámu stroje. Nově vzniklý prostor pod výše zmíněnými boxy lze využít pro umístění protizávaží. Nosnost nakladače je 900 kg, s přídavným protizávažím 1000 kg.

Zdroj: BAGRY.CZ